Loading...

Genel Servislerimiz

HLC, müşterilerinin beklentilerini yerine getirirken, onların taşımacılık ve lojistik ihtiyaçlarını saptayarak kalite standartları çerçevesinde en iyi hizmeti sunmayı amaç edinmiştir. En önemli yapı taşlarından biri ise yılların tecrübesine sahip, yüksek motivasyonlu, profesyonel kadrosudur. Bu kadronun, tüm süreçlerde, müşterileri ile sürekli iletişim halinde kalması, bizi tercih eden müşterilerimizin her seferinde memnun kalmalarını sağlar.

Günümüz iş dünyasında işletmeler arasındaki rekabette başarıyı etkileyen en önemli faktörler: standartlaştırılmış hız kalitesi, küreselleşen üretimde düşürülen maliyetler ve minimize edilen giderlerdir. Lojistik faaliyetler işletmelerin veriminin artırılmasında kritik rol oynamaktadır. Lojistiğin temel fonksiyonlarından olan taşıma sistemleri ise gerek iş dünyasındaki rekabet ortamında başarıyı yakalamak için, gerek sağlıklı yaşam koşullarını oluşturabilmek için önemlidir.

Uluslararası lojistik hizmetlerinde; tam zamanında tedarik, depolama, aracılık hizmetleri verilmesi, doğrudan veya aktarmalı toplanan malların yerlerine sorunsuz ulaştırılması ve deneyim önemlidir. Bu nedenlerle; kişiye özel, çözüm odaklı, güvenilir ve verimli sistemler oluşturmak temel hizmet anlayışımızdır. Bu anlayış sayesinde HLC, Orta Doğu’da ve Avrupa'da sahip olduğu geniş ağ ile lojistik zincirinde yerini başarıyla korumaya devam etmektedir.

HLC Lojistik’in amacı, geniş hizmet ağı, güçlü acenteleri, operasyonel ve sektörel uzmanlığı, müşteri odaklı çözümleri ve müşteri ilişkileri yönetimine önem veren ekibiyle, kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaktadır.

Karşılıklı güvene dayalı çalışma anlayışı ile sunduğumuz profesyonel ve nitelikli lojistik hizmetlerimiz ile müşterilerimize verimli deneyimler vadediyoruz. Esnek çözümlerimiz ve butik hizmetlerimizi sizlerle paylaşabilmemiz için, talep ve sorularınız olduğu takdirde bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Ticari hayatta dünyanın farklı noktalarında hızlı iş bağlantıları kurabilmek için, hızlı hareket etmek gerekir. Üretilen mal ve hizmetlerin farklı bölgelere kısa zamanda güvenle ulaştırılma ihtiyacı hava yolu taşımacılığının etkin şekilde yapılması zorunluluğunu doğurmaktadır. Günümüz iş dünyasında hız; rekabet üstünlüğü kazanılmasında en önemli faktördür.

HLC Lojistik; iş dünyasında, ticari emtianın bir yerden bir yere en kısa zamanda ulaştırılmasını sağlayan bu taşımacılık yöntemi ile ihtiyaçlarınızın çözüm ortağı olur. Uzman kadroları ve uluslararası servis ağı ile Türkiye ve dünyanın önemli havalimanlarını taşımacılık ihtiyacınız için en etkin şekilde kullanır. HLC; alternatif çözümlü, uygun fiyatlı, kaliteli ve hızlı sevkiyatı müşterileri için butik bir hizmet olarak sağlamaktadır.

Havayolunda başlıca hizmetlerimiz;

 • Parsiyel yük taşımacılığı
 • Farklı havayolu seçenekleri ile hızlı çözümler
 • Güçlü ve geniş acente ağı
 • Havalimanından havalimanına veya kapıdan kapıya olan hizmetler
 • Yurtdışı gümrükleme, depolama, elleçleme, dağıtım ve toplama hizmetleri

Modern deniz ticareti, dünya ticaret trafiğinde yer alan malların hacmi ve maddi değerleri açısından geniş̧ ve tamamlayıcı ekonomik bir faaliyettir. Yüksek teknolojik yatırımlarla kurulmuş bu sektör, gemiler ve modern limanlarla taşımacılıkta uzun mesafelere ulaşmayı mümkün kılar. Bu taşımacılık modeli ağır hacimli taşımacılık alanında diğer taşıma türleriyle karşılaştırıldığında; havayoluna göre 14 kat, demiryoluna göre 3,5 kat, karayoluna göre 7 kat oranında maliyet avantajı sağlar.

Üretimde önemli bir girdi olan sanayi hammaddelerinin yüksek miktarlarda tek seferde ilgili hedef limanlara taşınabilmesi denizyolu taşımacılığının önemini gösteren unsurların başında gelir. Parsiyel ve komple yükleme yapabilen, güçlü ve geniş acente ağı ile ticaretinizi denizaşırı mesafelere özenle taşıyan HLC Lojistik, denizyolu taşımalarınızda etkin çözüm ortağınızdır.

Kıtalararası sevkiyatı gerektiren dış ticaret yükleriniz, parsiyel veya komple olarak dünya limanları arasında HLC Lojistik’in uzman kadrosunun desteği ile güvenle taşınmaktadır.

Denizyolunda başlıca hizmetlerimiz;

 • Parsiyel ve komple konteyner yükleme olanağı
 • Deneyimli ve uzman kadro
 • Farklı armatör seçenekleri
 • Güçlü ve geniş acente ağı
 • Depolama, elleçleme, yurtdışı gümrükleme, dağıtım ve toplama hizmetleri
 • Kapıdan kapıya veya limandan limana olan hizmetler
 • Güvenli ve zamanında teslimat

Kara yolu taşımacılığı en çok tercih edilen taşımacılık sistemidir. Bunun temel nedenleri üretim yerinden tüketim bölgesine kadar hızlı, kapıdan kapıya, daha az elleçleme ile, düşük yatırım maliyetiyle pratik taşımacılığa imkan sağlamasıdır. Bu durum finansal yükü çok olan hava ve deniz taşımacılıklarına oranla daha küçük işletmelere pazara girme imkanı tanımaktadır. Son yıllarda tüm taşıma modlarında tüketimi kontrol altına almak çok önem kazandı.

Hızla artan ekolojik problemler ve enerji tüketiminde artan maliyetler taşıma sektöründe verimin nasıl artırılacağına dair çok sayıda çalışmaların yapılmasına neden oldu. HLC Lojistik, müşterileri için en uygun fiyatlarda taşıma imkanı yaratırken sürdürülebilirlik ilkeleri ve çevre bilinci içerisinde hareket etmektedir. Biz, kara yolu taşımacılığında güçlü yurtdışı yapılanmamız ve seçkin ortaklarımız ile uluslararası ticarette sizin için çözüm noktası olamaya hazırız.

Yerli ve yabancı müşterilerimize sektörde deneyimli kadromuz, araç filomuz, sürücülerimizle, parsiyel ve komple taşıma hizmetleri sunmaktayız. Bizim için müşteri memnuniyeti öncelikli olup müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre lojistik çözümler üretmek ana hedefimizdir.

Karayolundaki başlıca hizmetlerimiz;

 • Tüm Avrupa'ya/Avrupa'dan düzenli parsiyel sevkiyatlar
 • Güçlü ve yaygın acente ağı
 • Deneyimli ve uzman kadro
 • Size özel müşteri hizmetleri birimi
 • Düzenli araç takibi
 • Güvenli ve zamanında teslimat
 • Yurtdışında depolama, toplama, dağıtım ve gümrükleme hizmetleri
 • Parsiyel, komple tır ve ağır yük taşıma hizmetleri

Uluslararası taşımacılık hizmetleri ile müşterileri için güvenli, verimli ve işlevsel çözümler üreten HLC Lojistik yurtdışı gümrükleme hizmetlerinde etkin acenteleri ile yanınızdadır. Gümrükleme ve gümrük tarifeleri hakkında deneyimli uzman kadromuz ile yüklerinizin uluslararası ticaret için gerekli operasyonel süreçte emin ellerde yürümesini sağlar. İhtiyaçlarınıza göre ekibimiz sizin adınıza aksiyon alarak yurt dışı gümrükleme sürecinizi yapılandırmaktadır.

HLC Lojistik olarak depo ve depolama sürecinde ihtiyaç duyulan katma değerli hizmet gereksinimini memnuniyetle karşılıyoruz. Uzun yıllara dayanan lojistik tecrübemizle stoklarınızı sizin için depoluyoruz. HLC Lojistik, modern raf ve depolama sistemleri konusunda uzman kadrosu ve araçları ile; müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarına göre elleçleme, paletleme, etiketleme, yeniden ambalajlama, ayrıştırma ve birleştirme, kontrol, yerleştirme, yükleme, boşaltma, sayım gibi işlemleri ile geniş bir yelpazede depolama hizmeti sunmaktadır.